najprostsza sałatka SUPER FOOD By

najprostsza sałatka SUPER FOOD

z widokiem na stół | najprostsza sałatka SUPER FOOD

 

 

 

najprostsza sałatka SUPER FOOD

najprostsza sałatka owocowa na świecie, niskokaloryczna, pyszna i zdrowa : pełna antyoksydantów, witamin i minerałów. tylko dwa składniki, a tyle dobra! świetna na drugie śniadanie, podwieczorek, deser i przekąskę w dowolnej porze dnia >> również wieczorem.

składniki:

  • 2 grejpfruty różowe lub 'sweety’ { o zielonej skórce, najsłodsze }, najlepiej eko lub bio, niepryskane, niewoskowane
  • 2 granaty
  • opcjonalnie 1-2 łyżeczki miodu { do smaku }

przygotowanie

grejpfruty obieram, zdęjmuję całą białą warstewkę albedo  { jest najbardziej gorzka z całego owocu }. rozdzielam owoc na cząstki i wyjmuję kawałki miąższu ze skórek. { można zostawić fragmenty białych skórek : są najzdrowsze, ale też mają najwięcej goryczki }. zachowuję cały sok, który uwalnia się podczas obierania.

granaty obieram, są to sprytne sposoby : najpierw turlam owoce po blacie { choć niektórzy są przeciwni – w ten sposób rubinowe cząsteczki oddzielają się od zewnętrznej skórki, ale powstaje tez sporo soku…}, potem odkrajam czubek i rozdzielam wzdłuż podziałów wewnątrz owoców na dwie połówki, nad deską z wyższym brzegiem . każdą połówkę niejako wywijam na drugą stronę – mnóstwo ziarenek wypada samoistnie { wycieka też sporo soku }. wyłuskuję wszystkie ziarenka, zachowując cały sok.

tutaj pomocne video:

 

mieszam kawałki grejpfruta i pestki granatu razem z całym sokiem, wyglądają przepięknie…

jeśli potrzebujecie można dodać łyżeczkę ulubionego miodu, do smaku, dla większej słodkości… my nie potrzebujemy, ale to indywiduwlana sprawa.

ach!
smacznego…

podobało Ci się, zgadzasz się, masz inne zdanie? napisz!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.